Plastik Boya ve Silikonlu Boya Arasındaki Fark

Gül Yalıtım tarafından tarihinde yayınlandı

Evimizde veya iş yerlerimizde yaşadığıma alanlarımızı ya temizlik yada hayatımıza farklı renkler katsın diye  zaman zaman boyarız. Çok sık boya işi yapmadığımızda boyalar hakkında yeterli bilgi sahibi olmayabiliriz. Bu yüzden boyalar hakkında daha fazla bilgi edinmek gerekebilir. Sizlere bu makalede boyalar hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Plastik boya,  yıllardır bildiğimiz en bilinen boya türüdür. Son zamanlarda da en sık karşılaştığımız boyalardan biri de  Silikonlu boya, en çok tercih edilen boya türlerindendir. Her ikisinin de tercih edilme nedenleri farklıdır. Kısaca bahsederek aralarındaki farkları açıklayalım.

Plastik boyanın özellikleri

Plastik boya, mat ve pürüzlü görünüme sahiptir. Plastik boya ekonomik olmasından dolayı tercih edilir. Hemen leke tutar. Simek istediğnizde boyanın rengini bozar silinmez. Kısaca silinebilir özelliği yoktur. Silinebilir özelliği olmadığından uzun yıllar dayanmaz. Daha kısa zamanda boyama ihtiyacı duyar.

Silikonlu boyanın özellikleri

Silikonlu boya, plastik boyadan daha kaliteli bir boyadır. Parlak ve pürüssüz bir görünüme sahiptir. Bu nedenle fiyatı daha fazladır. Bir leke olduğunda sabunlu bir bezle silerek kolayca çıkarabilirsiniz.Silinebilir olduğundan uzun yıllar boya ihtiyacı duymazsınız.

Boya seçimi Nasıl Yapılmalı?

İstediğiniz daha parlak ve temizlenebilir duvarlar ise silikonlu boya sizin için en doğru tercih olacaktır. Bodrum gibi yaşam alanı dışında olan yerler için plastik boya tercih edilebilir.

Samsun söve fabrikası, samsun mantolama, samsun mantolama takım fiyatları, samsun boya fiyatları, samsun boya fabrikası, samsunda en uygun boya nereden alınır? samsun mantolama firmaları, samsun söve fiyatları

Karadeniz söve fabrikası, Karadeniz mantolama, Karadeniz mantolama takım fiyatları, Karadeniz boya fiyatları, Karadeniz boya fabrikası, Karadeniz’de en uygun boya nereden alınır? Karadeniz mantolama firmaları,Karadeniz söve fiyatları

Silikonlu dış cephe boyası, tavan boyası, ekonomik tavan boyası, iç cephe boyası, ekonomik iç cephe boyası nereden alınır?

 

Kategoriler: Boya

05462789178