Mantolama Dübeli Nedir Nasıl Uygulanır? Mantolama Dübeli Fiyatları ve Çeşitleri Nelerdir?

Gül Yalıtım tarafından tarihinde yayınlandı

Mantolama dübeli, mantolama çalışmasında kullanılan en önemli yardımcı malzemeler arasındadır. Peki mantolama dübeli nedir nasıl uygulanır?

Mantolama konusunda en önemli ekipmanlar başında gelen dübeller, uygulanacak yüzeyin özelliklerine, yapısına ve ölçüsüne uygun şekilde tercih edilmelidir. Bu sebeple dübel çeşitlerini doğru tanımak ve dübel üreticilerinin tavsiyeleri eşliğinde kaliteli bir çalışmayı yapmak önemlidir.

Mantolama Dübeli Nedir ?

Mantolama dübeli; mantolama yapılacak bir binada dış yüzeyin izolasyonu için kullanılan en önemli tekniktir. Kesinlikle ustaca bir uygulama ile yapılan bu çalışma birçok parçadan meydana gelmektedir. Bunun haricinde kullanılan plastik dübel, mantolamada kullanılan ısı levhalarının birbirine sabitlenmesi görevini görür.

Mantolama Dübeli Çeşitleri Nelerdir?

Mantolama için kullanılan dübellerin hammaddesi plastiktir. Uygulama yapılacak yüzey, duvar yapısı ya da mantolama levhasının kalınlığına göre farklı büyüklükte dübel çeşidi bulunmaktadır. Bu dübellerin hepsinin ortak özelliği mantolama için çok daha sağlam bir çalışma ortaya koyması ve sadece ustalar tarafından kullanıldığında A kalite sonuç vermesidir.

1- Mantolama Dübeli 8 cm

2- Mantolama Dübeli 10 cm

3- Mantolama Dübeli 12 cm

4- Mantolama Dübeli 15 cm

5- Mantolama Dübeli 20 cm

Mantolama Dübeli Nasıl Uygulanır ?

Öncelikle duvarın yapısı ve kullanılacak malzemenin miktarı yapıya gelen basınç miktarına göre belirlenir. Burada her mantolama levhasının metrekare başına delik açılır ve dübeller çakılır.

Bu dübellerin uygulaması esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar başında yalıtkan malzemede kabarcık oluşturmamak gelir. Dübeller asla duvar boşluğuna gelmemelidir. Aksi halde boşa çakıldığı için sağlam bir çalışma söz konusu olmaz dübeller kısa sürede çıkar.

Mantolama Takım

Dübel üreticilerine göre mutlaka uygulama yapılacak yüzeye göre dübel seçimi yapılmalıdır. Yüzeyin özelliği ne ise çelik ya da plastik dübel tercihi yapılmalıdır.

Mantolama uygulamasında kullanılan dübellerin uygulanması da seçimi de yapılan çalışma için çok önemlidir. Doğru seçilmeye mantolama yapı elemanları özellikle de dübel tehlikeli durumlara yol açabilir.

Mantolama Dübeli Fiyatı

Mantolama dübeli üreticileri tarafından piyasaya farklı çeşitlerde dübel çeşidi sürülmektedir. Bu dübellerde fiyatta belirleyici olan dübelin ölçüsüdür. Ortalama fiyatlara bakılacak olursa;

  • 135 mm geniş başlıklı 250 lik paket dübelin fiyatı 250 TL,
  • 115 mm geniş başlıklı 250 lik paket dübelin fiyatı 240 TL,
  • 10 cm mantolama için kullanılan dübelin 500 lü paket fiyatı 130 TL
  • 10 cm çivili mantolamada kullanılan strafor dübelinin 500 lü paketi de ortalama 145 TL gibi rakamlarda satışa sunulmaktadır.

Samsun söve fabrikası, samsun mantolama, samsun mantolama takım fiyatları, samsun boya fiyatları, samsun boya fabrikası, samsunda en uygun boya nereden alınır? samsun mantolama firmaları, samsun söve fiyatları

Karadeniz söve fabrikası, Karadeniz mantolama, Karadeniz mantolama takım fiyatları, Karadeniz boya fiyatları, Karadeniz boya fabrikası, Karadeniz’de en uygun boya nereden alınır? Karadeniz mantolama firmaları,Karadeniz söve fiyatları

Silikonlu dış cephe boyası, tavan boyası, ekonomik tavan boyası, iç cephe boyası, ekonomik iç cephe boyası nereden alınır?

 

05462789178