Daire İçerisinden Mantolama Nedir? ve İçeriden Mantolama Sağlıklı Mıdır?

Gül Yalıtım tarafından tarihinde yayınlandı

İçeriden Mantolama Nedir?

Mantolama denince akla gelen Dış Cephe mantolamadır. Dış cephe mantolamanın yanı sıra içeriden mantolama uygulaması da yapılmaktadır. Daire içerisinden mantolama binadaki  bina sahipleri ile ortak karar verilen bir işlem değildir. İçeriden mantolama daire sahibin kendi yaptırması gereken bir uygulamadır. İçeriden mantolama genelde rutubet veya terleme olan dairelere yapılmaktadır.

İçeriden Mantolama Sağlıklı Mıdır?

Daire içinden mantolama sağlıklı bir uygulamadır. İçten mantolama en sağlıklısı karbonlu eps’dir En son tercih olarak ise xps olmalıdır. İçerden mantolama da genelde xps tercih edilmektedir. Halbuki xps malzemesi gaz basma bir ürün olduğundan daire içinde sağlıklı değildir. Xps genelde dış cephelerde alçak katlı binalarda, perde betonların altlarında kullanılmaktadır. Daire içinden mantolama da en iyi ve en kaliteli olabilecek uygulama karbonlu eps, taş yünü ve beyaz eps’dir.

Samsun söve fabrikası, samsun mantolama, samsun mantolama takım fiyatları, samsun boya fiyatları, samsun boya fabrikası, samsunda en uygun boya nereden alınır? samsun mantolama firmaları, samsun söve fiyatları

Karadeniz söve fabrikası, Karadeniz mantolama, Karadeniz mantolama takım fiyatları, Karadeniz boya fiyatları, Karadeniz boya fabrikası, Karadeniz’de en uygun boya nereden alınır? Karadeniz mantolama firmaları,Karadeniz söve fiyatları

Silikonlu dış cephe boyası, tavan boyası, ekonomik tavan boyası, iç cephe boyası, ekonomik iç cephe boyası nereden alınır?

 

Kategoriler: Mantolama

05462789178